ASTEC
Skontaktuj się z nami — wyślij zapytanie

RTLS: Automatyzacja procesów produkcyjnych

Oferowana w Polsce przez ASTEC technologia RTLS firmy Ubisense jest częścią nowego produktu wprowadzonego przez Atlas Copco Group. Tym produktem jest System Lokalizacji Narzędzi (TLS – Tools Location System), zajmujący się lokalizowaniem narzędzi montażowych na linii produkcyjnej, w oparciu o technologię RTLS.

To innowacyjne rozwiązanie gwarantuje, że odpowiednie mocowania danych elementów konstrukcji dokręcone są z siłą właściwą dla każdego komponentu. System TLS został już zaimplementowany przez wiodące firmy produkcyjne, takie jak: General Motors, Audi, Daimler, Caterpillar oraz Honda. W przemyśle samochodowym udział tzw. „czynnika ludzkiego” jest nieunikniony, jednak firmy dążą do maksymalnego wykorzystania jego potencjału.

Automatyzacja procesów produkcyjnych

I właśnie tu z pomocą przychodzi TLS – System Lokalizacji Narzędzi. Bazuje on na wysoce precyzyjnym systemie lokalizacji czasu rzeczywistego firmy Ubisense. Przy pomocy etykiet zintegrowanych z narzędziami firmy Atlas Copco technologia ta pozwala na precyzyjną lokalizację narzędzi w dowolnym punkcie w czasie, wobec czego mogą być one automatycznie przyporządkowane do danych etapów produkcji. Na statycznych liniach produkcyjnych za pomocą TLS tworzone są wirtualne stacje robocze, natomiast na ruchomych liniach – wirtualne strefy, które poruszają się wraz z montowanym produktem. System zapewnia, że dane narzędzie może być użyte tylko przypisanym do niego miejscu pracy. Programy montażowe są uruchamiane automatycznie, tak więc ręczna identyfikacja produktu nie jest już konieczna. Zwiększa to wydajność pracy operatorów, redukując jednocześnie liczbę koniecznych korekt oraz ilość produktów niezgodnych.


Wróć do:

  1. RTLS - Systemy Lokalizacji Czasu Rzeczywistego